іконка меню

Про Інститут Біодинаміки

Інститут Біодинаміки був сформований з наміру глибоко допомагати людям, долати страждання: тривогу, біль, травму. Ми тут, тому що глибоко цінуємо життя і взаємини. Біодинаміка та Біодинамічне здоров'я - це про внутрішні сили життя та їхню взаємодію з навколишнім світом.

Пріоритети нашого Інституту

Крило навчання. Інститут Біодинаміки є офіційним представником напрямів Біодинамічної краніосакральної терапії та Релізу напруги та травми в Україні (TRE®). Ми розвиваємо стандарт практики в Україні та орієнтуємося на випуск висококваліфікованих спеціалістів.

Крило терапії. Клініка Біодинаміки це місце де люди можуть отримати якісну тілесну терапію від спеціалістів, які вміють бути присутніми, створювати безпеку, розвивати життєві ресурси та допомагати трансформувати важкі історії, які утримують тіла людей.

Крило саморегуляції. Ми проводимо групові та індивідуальні сесії TRE®, щоб люди могли навчитися вправ самодопомоги при травматичному досвіді, напрузі, стресі та тривозі.

Крило духовного розвитку. Це програма навчання яка допоможе дослідити та наповнити життя максимальним сенсом. Вона включає напрями роботи з тілом, розвиток тілесного усвідомлення, усвідомлення у взаєминах, західну психотерапію, філософію буддизма та медитацію. Зараз програма знаходиться в розробці.

іконка

Як виглядає процес навчання

іконка

Переваги навчання в Інституті Біодинаміки

Ми дуже амбітні щодо якості навчання. Ми себе порівнюємо з кращими світовими школами і ставимо собі питання: "Що ми можемо зробити краще?". Також у нас є свій досвід і бачення, як допомогти нашим студентам стати висококваліфікованими фахівцями. Ось деякі критерії, яких ми дотримуємося:

 • іконка

  Команда досвідчених і відомих у всьому світі наставників, які створюють відкритий навчальний простір, що сприяє дослідженню;

 • іконка

  Цілісна програма навчання з практикою та супроводом між семінарами, що робить його самодостатнім і сприяє випуску ефективних, успішних практикуючих фахівців;

 • іконка

  Співвідношення учнів і викладачів, що сприяє підтримуючій груповій динаміці та чуйному зворотньому зв'язку - до 24 студентів у групі, яких супроводжують основні наставники та сертифіковані асистенти, 1 до 5 студентів;

 • іконка

  Ми приймаємо на навчання мотивованих студентів готових пройти все навчання, що формує потужний колектив для зростання та комфортну атмосферу;

 • іконка

  Для підтримки процесу навчання, курс забезпечується докладними методичними матеріалами з 60-70 стор для кожного семінару;

 • іконка

  Для кращого засвоєння програми, ми надаємо довічний доступ до відео записів семінарів (з високою якістю запису) та інших матеріалів;

 • іконка

  Існує студентська клініка для напрацювання впевненості в практиці;

 • іконка

  Видаємо одну з найкращих у світі сертифікацій;

 • іконка

  Навчання супроводжується професійним перекладом;

 • іконка

  Надаємо гнучкі способи оплати навчання;

 • іконка

  Є перспектива післядипломного підвищення кваліфікації та зростання, а також оплачувана участь, як асистента, у наступних курсах та інших проєктах нашого Інституту.

З чого почалось формування Інституту Біодинаміки

Чому люди приходять до вивчення біодинаміки? Тому що для нас важлива щира присутність іншої людини і відчувати себе прийнятим. Біодинаміка дає змогу це зробити глибоко на рівні тіла. Це потужна терапевтична сила, відчувши яку, я зрозумів, що без цього не можу жити. Саме з цього почалася моя подорож у цей світ, а за нею і формування нашого Інституту Біодинамічного Здоров'я.

Оскільки в Україні не було курсу, який міг би мені запропонувати справді якісне навчання та сертифікацію, я почав вивчення біодинаміки за кордоном. Я був студентом і для мене це було дуже дорого і складно. Я зміг завершити своє навчання лише завдяки неймоверній любові до цього напряму та сильній мотивації. По завершенню я був першим в Україні сертифікованим біодинамічним краніосакральним терапевтом.

У мене не було амбіцій формувати Інститут і перший час був сфокусований на розвиток своєї клініки в центрі Києва. Але поступово я зіткнувся з тим, що почали з'являтися фахівці, які називають біодинамікою якісь езотеричні техніки, а також викладачі біодинаміки, які не мають сертифікації і ніде не значаться, як фахівці. У мене виникло хвилювання, що це може почати поширювати не вірну репутацію про метод, а мені хотілося зберегти глибину і цінність біодинаміки як методу тілесної роботи. Я став відчувати відповідальність за чистоту поширення і розвиток біодинаміки в Україні.

Звісно, я не міг це зробити самостійно, оскільки був фахівцем, а не викладачем. Я заручився підтримкою всесвітньо відомих викладачів, чию роботу вважав найкращою у світі. Це були Колін Перроу, Стів Гейнс і Джозеф Штайнер.

Початок і перешкоди

У цей період почалася епідемія ковіду, що накладало великі обмеження на можливість приїхати наших закордонних викладачів. Ми змушені були зсунути дати початку першого потоку навчання. Коли це було можливим, ми розпочали перше в Україні 2х річне сертифіковане навчання біодинамічної краніосакральної теранії. Ми провели перший семінар і наша група була заповнена. Це було дуже хвилююче і радісно.

За кілька днів до 2 семінару сталася повномасштабна війна. Навчання було неможливо проводити, а більшість людей було евакуйовано. У цей складний період ми весь час були на зв'язку з нашими студентами. На початку ми підтримували наш колектив маленькими зустрічами по відеозв'язку.

іконка

Волонтерский проект

Поступово наші зустрічі перетворилися на повноцінні волонтерську допомогу та навчання. У нас організувалася група студентів із 30 осіб для яких ми організували на волонтерській основі навчання:

 • іконка

  Першої емоційної допомоги

 • іконка

  Психотерапія сутнісного процесу

 • іконка

  Сертифіковане навчання з Релізу напруги і травми

 • іконка

  Навчання травмотерапії

 • іконка

  та інші методи саморегуляції та допомоги

Незважаючи на весь біль, ми створили для наших студентів досить інтенсивний навчальний графік протягом першого найскладнішого року війни. Це також послужило приводом офіційно зареєструвати наш Інститут.

Трохи пізніше ми отримали пропозицію від одного київського госпіталю допомагати військовим після реанімації справлятися з болем. Якийсь час ми з нашими студентами їздили у відділення болю, що дало змогу також нам отримати цінний досвід - напрацювати власні спостереження в роботі з фантомним болем.

Цінність від наших студентів

Через рік з лютого 2023 року ми змогли продовжити навчання біодинамічної краніосакральної терапії для наших студентів в Україні. У нас вийшло зберегти практично той самий склад студентів, що підкреслює їхню цінність нашої спільноти та навчання.

Додали метод TRE

Ми познайомилися з методом Реліз напруги і травми (TRE) у перший рік війни. Ми відчули на собі наскільки це потужні та необхідний інструмент саморегуляції. Тому ми його включили в наш Інститут як окремий метод і програму навчання для фахівців. Таким чином біодинаміка формує крило Інституту присвячене глибокій терапії, а метод TRE - друге крило, присвячене навчанню людей ефективної самодопомоги.

Засновник Інституту

Максим Усольцев

Більше корисного на наших сторінках. Підписуйтесь: