фото Клініка Біодинаміки

Біодинамічна краніосакральна терапія в Києві

Біодинамічна краніосакральна терапія (BCST) або Біодинаміка - це потужна тілесна терапія, яка працює з людиною цілісно. Ми використовуємо дотик, тілесне усвідомлення і навчання, щоб допомагати людям повертати здоров'я. Біодинаміку формують три основні концепції, які дають нам змогу лікувати широкий спектр проблем - від гострого болю до екзистенційного страху та довготривалих проблем, пов'язаних із тривогою чи депресією:

 • іконка списка

  Існує інтелект, який проявляється в усьому тілі - вроджене прагнення до самоорганізації та саморегуляції в межах нашої фізіології є дуже потужним;

 • іконка списка

  Здоров'я виражається як узгодженість, зв'язок і пульсуючий потік - усе тіло розширюється та скорочується приливними рухами, які ми використовуємо для точної діагностики та лікування;

 • іконка списка

  Ми - істоти соціальні, дотик у контексті стосунків є потужним стимулом для змін. Мистецтво безпечного дотику повертає людям зв'язок з їхнім тілом, що є основою для лікування травматичного досвіду та болю.

Запис на сесію краніосакральної терапії

Адреса Клініки Біодинаміки

іконка пін
 • Україна, м. Київ, вул. Володимирська 79-А, офіс 12

  Як знайти нас?

Вартість краніосакральної терапії

іконка грошей
 • Від 900 грн до 2500 грн в залежності від терапевта. Скористайтесь онлайн записом, щоб подивитися ціни, а також перевірити та забронювати зараз вільний час. Які є пільги та правила скасування?
іконка грошей
 • Кількість сесій та ритм залежать від індивідуальної історії травм, болю та стресу кожної людини. Найпоширеніший ритм - це одна сесія на тиждень. Перша зустріч та дотик до тіла дадуть багато інформації стосовно цього.
іконка

Колектив терапевтів

іконка

Чому саме біодинамічна краніосакральна терапія

Біодинаміка глибоко цінує те, що вся історія людини закладена в її фізіології: пре- і перинатальний досвід, несприятливі події в дитинстві, травми впродовж життя, несприятливі взаємини, стрес, пригнічувальні й нерівноправні структури влади в суспільстві. Ми використовуємо термін "патерни досвіду" для опису того, як тіло центрується і реагує на умови життєвих подій. Багато з наших реакцій у відповідь, в тому числі симптоми болю та тривоги, є глибокими рефлексами, закладеними в нашому тілесному розумі, заснованими на раніше успішних стратегіях захисту.

Людина приходить на прийом з болем та напругою, але за цим симптомом може стояти низка різного досвіду в житті: родове скручування, патерни нервової системи, пов'язані з переляком, біль втрати, травма крижів та інше. Коли хтось надто сильно втручається або намагається нав’язати зміни силою ззовні, є ризик того, що доведеться збирати шматочки всієї тієї тривоги та страху пов'язаних з цим досвідом.

Біодинамічний підхід полягає в тому, що ми фокусуємося не лише на симптомах. Ми орієнтуємось на всю людину з історією в її фізіології та на природню мудрість тіла. Коли ми зустрічаємо важку історію людини, ми багато працюємо, щоб створити безпеку і розвинути життєві ресурси. Замість того, щоб примушувати, ми даємо можливість справжнім змінам відбуватися у свій час. Біодинаміка - це безпечна, послідовна, ефективна та цілістна терапія, яка лікує широкий спектр проблем на глибокому рівні.

іконка

З чим працює краніосакральна терапія

 • Терапія болю: лікування гострих, хронічних і психосоматичних болів, больові реакції на стрес або фізичні навантаження, мігрені, болі в суглобах, болі в спині, плечах тощо.

 • Терапія психосоматичних та невротичних станів: тривога, панічні атаки, апатія, депресія, порушення сну, травлення, важкість у диханні, тиск у серці, невроз, психоз.

 • Підвищення життєвого потенціалу: який було втрачено через виснаження внаслідок травм, стресу, захворювань або антибіотиків.

 • Терапія м'язово-скелетних проблем: грижі, остеохондроз, дисфункція суглобів, наслідки фізичних травм і переломів, як нещодавніх, так і багаторічної давнини, хлистова травма, проблеми з нижньою частиною спини, артрит.

 • Лікування та полегшення захворювань: травної, дихальної системи, щитоподібної залози, хвороби серця та інших органів, аутоімунні захворювання, діабет, хронічні запальні процеси, хвороба Бехтерева, онкологія тощо.

 • Відновлення та супровід: супровід під час вагітності, післяпологове відновлення і робота з пологовими патернами немовлят; супровід до хірургічних операцій і робота з наслідками операцій, анестезії та інших медичних процедур; відновлення після захворювання ковідом.

 • Терапія травматичного досвіду: важкі пережиті події, що порушили відчуття безпеки, як-от фізичне або сексуальне насильство, окупація, ракетні обстріли, медичні втручання, участь у бойових діях; періоди життя, що супроводжуються тривалим стресом або відсутністю безпеки у взаєминах; фізична травма, що загрожує життю, або супроводжується емоційним потрясінням.

 • Психосоматична обізнаність: розвиток розуміння свого тіла і патернів досвіду, які утримує фізіологія; розвиток глибокого тілесного усвідомлення і стресостійкості; навчання навичкам здоровішого способу проживати стрес та важкі обставини.

 • Усвідомленість у взаєминах: розвиток почуття зв'язку зі своїм центром і внесення усвідомленості у власну реактивність; розвиток самовираження, відкритості та безпеки у стосунках; розвиток якості присутності з іншими людьми, прийняття і люблячої доброти.

іконка

Терапія травматичного досвіду

Біодинамічна краніосакральна терапія добре підтримує безпечне, внутрішнє опрацювання травматичних переживань. Сюди входять "важкі травми" від окремих подій, що сильно травмують, або повільне накопичення стресу і напруги через безліч переживань.

Під час переживань, що пригнічують і травмують, наші механізми контролю (нервові, гормональні та імунні) переводять нас у захисні стани активації (бий або біжи) або дисоціації (завмри). Біодинаміка успішно працює зі станами активації та дисоціації, як першопричиною тривоги, панічних атак, апатії, депресії та хронічного болю.

У процесі терапії ми розвиваємо безпеку, підтримуємо комфортний темп і дозуємо приголомшливий досвід, коли він вивільняється з тіла. Ми підтримуємо людей у розвитку життєстійкості під час зустрічей з інтенсивними почуттями, відчуттями, спогадами та поведінкою. Терапевт підтримуватиме ваш контакт із відчуттями в тілі та заохочуватиме саморегуляцію до безпечної розрядки захисних рефлексів.

іконка

Терапія тривоги та панічних атак

Стрес, виснаження, несприятливий досвід і травма можуть стати причиною тривожних розладів. Захисні реакції тіла з асоційованими катастрофічними думками помилково виробляються на найменші стимули, що змушує людей відчувати напругу і страх. Іншими словами - ваш мозок може стати занадто гарним у передбаченні небезпеки, використовуючи найгірші спогади, як шаблон.

Біодинамічна краніосакральна терапія ідеальний метод для лікування тривожності та панічних атак. Ми створюємо безпечний простір, розвантажуємо нервову систему і перезапускаємо примітивні частини мозку, щоб вони працювали з теперішнього моменту, а не з минулого досвіду. Ми навчаємо як ставитися до своїх відчуттів по-новому, як регулювати себе, культивувати відчуття легкості та комфорту всередині тіла, а також зазор між реакціями, емоціями, думками та спогадами.

іконка

Терапія болю

Біодинамічна краніосакральна терапія працює з гострим і хронічним болем, психосоматикою, а також м'язово-скелетними проблемами. Біодинаміка розглядає біль як захисне почуття, яке виникає, коли мозок сприймає небезпеку. Люди, які відчувають біль, не усвідомлюють фонового тону відчуттів тіла (інтероцепції), і, водночас, є гіперчутливими до потенційно загрозливих сенсорних сигналів.

Наприклад, люди з болем у попереку надмірно чутливі до сенсорних сигналів, що потенційно сигналізують про "небезпеку для попереку" та хибно вимагають вжити заходів для захисту хребта. У сесіях Біодинаміки ми прибираємо у людей страх перед рухом і тривожну реакцію на біль. Дотиком у контексті стосунків ми повертаємо усвідомленість відчуттів тіла, лікуємо старі травми та перенавчаємо тіло не реагувати гостро на тригери.

іконка

Профілактика стресу і захворювань

Сесії Біодинаміки підтримують профілактику величезного спектра захворювань. Найкращі докази профілактики пов'язані зі стресом і високим рівнем кортизолу. Ми знаємо, що стрес пов'язаний майже з усіма захворюваннями: хворобами серця, порушеннями обміну речовин, як-от діабет, проблемами з диханням, імунними збоями, хронічними запальними процесами, проблемами із суглобами.

Наші сесії сприяють повному та комфортному сприйняттю свого тіла, розслабленню м'язів, звільненню дихання, полегшенню кровотоку - це дуже важливі речі для виходу зі стресових патернів. Деякі люди приходять до нас на сесію раз на тиждень, два, місяць, або коли багато труднощів, просто, щоб підтримати свою рівновагу і здоров'я.

іконка

Дотик у контексті стосунків

У Біодинаміці ми використовуємо емпатичний дотик, як спосіб спілкуватися і слухати іншу людину. Ми привносимо якість присутності, прийняття і просторості у взаємини. Біодинаміка цінує відносини, адже безпечна присутність іншої людини зцілює, особливо, коли наш біль пов'язаний з іншими людьми або їхньою відсутністю в потрібний момент. Ми вміємо бути присутніми з людиною і розумно слухати, не нав'язуючи свою власну історію життя, думки, рішення або ідеї про те, що відбувається.

Бути почутим - природно полегшує наші страждання і призводить до зцілення. Цей процес може бути настільки глибоким, що у вас виникають фізичні відчуття та зміни, а також емоційні прояви. Розкривається простір між вами і переживаннями, а з цим прийняття та безпечне проживання почуттів. Хтось визнав вас. Це найглибша форма спілкування між живими істотами. Прямий зв'язок із вашою сутністю. Цей зв'язок зрощує великі надії перетворити навіть найболючіші історії та переконання.

іконка

Мистецтво терапевтичного дотику

Біодинамічний дотик - це потужний стимул для діяльності блукаючого нерва, який виробляє зрушення у фізіології людини до парасимпатичного стану автономної нервової системи. У такому безпечному стані захисні рефлекси та компенсаторні напруги заспокоюються. Частота серцевих скорочень і частота дихання сповільнюються, відбувається заспокоєння, розслаблення, послаблення болю і посилення імунної системи. Оскільки все в тілі взаємозалежне, заспокоюючи нервову систему, ми змінюємо й опорно-руховий апарат та інше.

Своїми майстерно відчуваючими руками, ми здатні сприймати цілу ритмічну якість узгодженості, як усе тіло розширюється і скорочується припливними рухами. Темп, сила і наявність різних припливів у тілі дають нам масу інформації про людину. Ми діагностуємо локалізовані натяги та стиснення в тканинах, застої в рідинах, активацію нервових сплетінь, виснаження. Коли ми кладемо руки на ділянки, які не мають зв'язку, напружені або болючі, це нагадує тканинам, що вони можуть звільнити напругу і рухатися вільно та живуче. Уся нервова система задіюється, щоб відновити процеси зцілення, які могли бути заморожені або перевантажені через стрес чи травму.

За контурами, формами і рухами тіла ховаються мільйони років еволюції. Існує безліч скоординованих процесів саморегулювання, які реагують на події та підтримують внутрішній баланс і потік. Цей інтелект визначає хімію, нервову діяльність і відбудову в тілі. Творчі сили зсередини набагато потужніші, ніж будь-яка сліпа сила, яку ми можемо застосувати ззовні. Ми слухаємо і підтримуємо внутрішнє прагнення організму від фрагментації до здоров'я - природної реорганізації. За правильного підходу і достатніх ресурсів, тілесний інтелект визначає найкращий ритм і послідовність терапевтичної роботи.

іконка

Тілесна усвідомленість

Біодинаміка - це також процес навчання відчувати своє тіло, з терапевтом, як соматичним провідником. Дотик у контексті стосунків сприяє виникненню нових безпечних відчуттів і почуттів, що важливо для лікування тривоги, болю і травми. Ми генеруємо концепції, які сприяють здоров'ю, відчуттю радості, зв'язку та легкості. З цікавістю досліджуючи відчуття в тілі, ми розвиваємо усвідомленість і свободу вибору у звичних реакціях і глибоких відбитках травматичного досвіду.

Ми сприяємо розвитку тілесного усвідомлення, оскільки більша частина визначальних переживань - невербальні та закодовані несвідомо в наших тілах. Це не вимагає розповідати болючі історії, щоб розібратися в них. Ми працюємо з історією, яку утримує тіло, і коли патерни досвіду розв'язуються - нові смисли й осяяння виникають самостійно, що впливає на наш вибір і поведінку.

іконка

Часті запитання про біодинамічну краніосакральну терапію

 • Як відбувається прийом Біодинаміки?

  Спочатку ми познайомимося і 5-10 хвилин поспілкуємося. Ми завжди раді дізнатися не тільки про ваші симптоми, а і про вас, щоб розуміти, як ефективно допомогти вам відновити зв’язок з життєвими ресурсами. Також терапевт буде задавати питання стосовно ваших відчуттів в тілі. Те, як ви контактуєте зі своїм тілом, дає нам багато інформації. При цьому, ми не будемо вимагати від вас історії, про які вам важко зараз розповідати, або спеціально шукати травми в минулому.
  • Терапевт запросить вас лягти на кушетку. Ви залишаєтеся в одязі. Для нас важливо, щоб ви почувалися комфортно. Терапевт допоможе вам усвідомлювати своє тіло, відчувати більше безпеки та присутності. Паралельно, ми використовуємо наш головний терапевтичний інструмент - це м'який дотик всією поверхнею долоні в безпечних стосунках. Перший дотик, найімовірніше, буде до стоп, плечей або під спиною. Це буде узгоджений з вами дотик.
  • Якщо у вас є в житті досвід небезпечного дотику, то ми обов'язково приділимо додаткову увагу для встановлення безпечного контакту, щоб він не викликав у вас неприємних асоціацій або спогадів.
  • Перших 10-15 хвилин ми можемо залишатися в контакті з однією зоною, наприклад, з ногами. З боку це виглядає так, що терапевт просто сидить нерухомо і тримає руки. У цей момент ми робимо дві речі. Перша - ми допомагаємо глибоко заспокоїтися вашій нервовій системі. Вище ми писали, що дотик у полі стосунків - це потужний стимул для нервової системи. Друга - ми слухаємо рух, який нам дає масу діагностичної інформації.
  • Потім ми перемістимо свої руки до місця в тілі, в якому буде пріоритет лікування. Це місця в тілі з обмеженням, старою травмою, активацією нервової системи тощо. За сеанс ми можемо попрацювати від 1 до 3 таких місць.
  • Терапевт увесь час зберігає якість присутності з вами та підтримує вербальний контакт. Ми періодично цікавимося, що і як ви відчуваєте, і як це для вас. Якщо є емоційні прояви, то ми допомагаємо їх правильно прожити без пригнічування чи захльостування.
 • Скільки сесій мені потрібно, і коли очікувати результат?

  Для деяких симптомів і запитів достатньо короткострокової терапії, щоб за 1-3 сесії відновитися від стресу, напруги та гострого болю, або 3-6 сесій, щоб позбутися панічних атак. Однак, це число може змінюватися для різних людей з різною історією травм, болю і стресу.
  • Наприклад, у двох людей однаково болить поперек через стару травму крижів, проте в однієї людини багато в житті підтримки та хороше соціальне становище, а в іншої - затяжні періоди стресу та тривоги або ж її травма сталася на тлі важких почуттів. Найімовірніше, тут буде різна кількість сесій. Для першого, може бути достатньо 1-3 прийоми, щоб полікувати крижі та поперек. Для другої людини, можливо, нам доведеться паралельно працювати з тривогою, стресом і виснаженням, щоб забезпечити відчуття безпеки і ресурси, які важливі для змін - це може зайняти 4-6 сесій.
  • Наявність безпеки та ресурсів визначає швидкість терапії. Що більше наша фізіологія утримує досвіду і травм, де нам було небезпечно, то менше ресурсу доступно для змін. Тому, такі проблеми, як тривожний розлад, депресія, хронічний біль, травматичний досвід і дисоціація, завжди потребують тривалої та регулярної терапії. Це може займати місяці, рік і іноді довше. Однак, навіть тут ви спостерігатимете результати з перших сесій, і це вноситиме цікавість і приємне очікування в процес.
  • Особливо це стосується травми розвитку, коли, бувши дитиною, людина змушена була почуватися небезпечно поруч із рідними, або інших травм, пов'язаних із небезпекою у стосунках. Знадобиться час, щоб допомогти вам відчувати себе повністю безпечно в терапевтичних стосунках і виносити це за їхні межі. Найшвидший спосіб зцілити травму - це рухатися повільно. Складно лікувати хронічний біль або тривогу, якщо людина не відчуває себе безпечно і якщо їй складно відчувати своє тіло. Тому відновлення безпеки у стосунках і розвиток тілесного усвідомлення - важливі кроки в терапії, які потребують часу.
 • Чи можливо почуватися гірше після прийому?

  В 95% випадках люди одразу після сесій Біодинаміки відчувають більше комфорту та розслаблення в тілі. У рідкісних випадках відчуття в тілі, після сесій, можуть бути більш інтенсивними. Вашому тілові потрібно інтегрувати зміни. Тому перші 48 годин після сесії допустимі плаваючи відчуття та дискомфорт в тілі. Також це може бути пов’язано з терапією травматичного досвіду і з тим, що ви починаєте більше відчувати своє тіло.
  • Якщо ви відчуваєте себе гірше більш ніж через 48 годин, а інтенсивність відчуттів 6 і більше балів з 10, скоріш за все на останній сесії було зроблено занадто багато або швидко, або на поверхню піднявся старий травматичний досвід. Поспілкуйтесь зі своїм терапевтом стосовно цього, щоб відчути підтримку, отримати додаткові рекомендації та домовитися про більш ранню наступну зустріч терапії.
  • Абсолютна норма, якщо після сесії більш інтенсивні відчуття присутні перші 36 годин і якщо інтенсивність відчуттів, при цьому, поступово зменшується 6 і менше балів з 10.
фото навчання BCST

Стати Біодинамічним краніосакральним терапевтом - якщо ви відчуваєте поклик отримати кваліфікацію BCST, тоді запрощуємо вас познайомитися з нашою Міжнародною програмою навчання за участю всесвітньо відомих викладачів. Навчання об'єднує класичне коріння терапії, знання нейробіології та сучасні дослідження травми і болю.

Про навчання BCST
іконка

Відгуки пацієнтів про краніосакральну терапію

Якщо є питання, то напишіть або подзвоніть нам: +380 96 544 75 58