tre background

Метод TRE®
Реліз напруги та травми в Україні

Реліз (Вправи для звільнення від) напруги та травматичного досвіду або TRE® - це тілесна практика саморегуляції для людей, які страждають від стресу, тривоги, болю, виснаження або травми. Ми навчаємо безпечно проживати та завершувати стрес у своєму тілі, завдяки тілесній усвідомленості, фізичним вправам та запуску природного рефлекторного механізму струшування. Практика TRE®:

 • icon

  підвищує стійкість організму, оскільки викликає глибоке розслаблення;

 • icon

  вивільняє емоції - від легкого засмучення до сильної тривоги;

 • icon

  розплутує застарілі або щільні стресові патерни;

 • icon

  зменшує заряд гормонів стресу і нездорових хімічних накопичень;

 • icon

  повертає тіло до природного балансу і стабільного стану;

 • icon

  розвиває вміння управляти своїм станом та життям;

 • icon

  тренує стресостійкість та вміння зустрічати складнощі;

 • icon

  пробуджує ваше тіло, повертає відчуття його цілісності та життєвості.

Як проходить навчання та супровід TRE®

icon pin

TRE може проводитись як індивідуальна терапія у форматі очної або онлайн зустрічей. Наш сертифікований провайдер буде чуйно супроводжувати вас, адаптуючи практику під вашу історію травм та стресу.

icon pin м. Київ, вулиця Володимирська 79-а, офіс 12
9 хв від метро Льва Толстого
icon money
 • Ціни на індивідуальні сесії відрізняються для кожного спеціаліста - ви їх побачите при онлайн записі.
Запис на сесію
icon money
 • Або ви можете займатися TRE® у форматі групових занять. Деяким людям подобається групова динаміка. Також ви можете долучитися до річної сертифікованої програми з TRE®, щоб проводити цей процес для інших. Розклад занять можна побачити у таблиці.
icon

Розвиток самотренування та кількість занять

Для того, щоб досягти ефективних результатів та розвинути сильну практику, корисно пройти курс з 6 та більше сесій або групових занять. Однак, кількість залежить від індивідуальної історії травм і стресу кожної людини.

Після того, як техніка засвоєна і відрегульована, TRE® можна практикувати самостійно впродовж усього життя, як інструмент самодопомоги для зміцнення здоров'я, підвищення життєстійкості та звільнення від стресу.

Деякі люди, які відновлюються після хронічного стресу, тривоги або травми, можуть зіткнутися з більш глибокими емоційними та психосоматичними проблемами, які потребують тривалого професійного підходу в нашій клініці. В таких випадках, практика TRE® може стати відмінним доповненням до сесій Біодинамічної краніосакральної терапії.

icon

Як працює Tension & Trauma Releasing Exercises

В умовах напруги і травми, старі примітивні рефлекторні ділянки мозку застрягають у захисних стратегіях боротьби, втечі або завмирання. Ця реакція може залишитися в організмі надовго після події і стати хронічною. Це основна причина тривоги, хронічного болю, безсоння, виснаження, апатії та іншого.

Через тілесну усвідомленість, спеціальні вправи та природний тремор, ми можемо перезавантажити рефлекси та звички в центральній нервовій системі. Цілюща реакція релаксації настає тільки тоді, коли накопичене організмом збудження, яке виникає внаслідок напруження, розряджується. Але якщо реакція розрядки пригнічується, що часто з нами відбувається, виникають симптоми травматичного стресу.

Мета полягає в тому, щоб, в першу чергу, змінити тіло, а не починати з розуму. Ця практика не вимагає говорити про події, почуття чи проблеми. Завершення захисних реакцій у тілі призводить як до здоров’я, так і до більшої усвідомленості в житті.

icon

Про тілесну усвідомленість

Перший етап зцілення - це почати краще усвідомлювати своє тіло. Травматичний стрес призводить до втрати контакту з тілом - дисоціації. Якщо важко відчувати своє тіло, то важко зцілюватися. Інструменти втілення допомагають повернути відчуття безпеки та присутності у своєму тілі.

Контакт з тілом допомагає заземлитися та реагувати з теперішнього моменту, а не з минулого досвіду, коли є поштовхи. Ці навички допомагають регулювати неприємні, неконтрольовані або захльостуючі почуття та відчуття у тілі, зменшуючи їхню гучність.

Розвиток тілесної усвідомленості дозволяє діяти м'яко та бути уважними до ознак перенапруження. Це дозволяє рухатися в темпі, який підтримуватиме саморегуляцію та виражати образи, відчуття, почуття, спогади в керованих кількостях. Уміння регулювати інтенсивність навантаження, переживань, зупиняти і запускати процес тремору - важлива складова навчання. Таким чином, ми повертаємо відчуття управління своїм станом та життям.

icon

Про фізичні вправи

TRE® має послідовність легких фізичних вправ. Вправи допомагають ще більше заземлити ваше тіло, зменшити вплив захисних рефлексів, а також втомлюють м'язи тазу, щоб вони могли почати тремтіти. Послідовність вправ дуже надійна, адаптовна і була протестована на сотнях тисяч людей.

icon

Про терапевтичний тремор

Тремтіння - це чарівна частина TRE, де відбувається самозцілення та очищення від пригнічувальних переживань. Ми допомагаємо людям розвивати тремтіння з безпекою та цікавістю, що сприяє змінам та навчанню - це новий стимул для центральної нервової системи. Тремтіння поширюється по тілу, знімаючи напругу і породжуючи безпечне відчуття зв'язку та легкості, яке заспокоює нервову систему.

У нас є центральні регулятори - осциляторні нейрони в спинному мозку. Те, що ми робимо в TRE - це запускаємо їх у цикл позитивного зворотного зв'язку. З часом, ви навчитеся відпускати своє тіло і дозволяти відбуватися тремтінню, не виконуючи всі вправи. Досвідчені практики можуть ініціювати тремтіння просто шляхом усвідомлення свого тіла.

icon

Для кого практика TRE®

TRE® може допомогти будь-кому, хто може опинитися в життєвій ситуації, коли стрес, перевантаження, тривога і біль ставлять під загрозу його здоров'я і добробут. Рекомендується:

 • icon

  людям, які мають проблеми зі здоров'ям, фінансами чи близькими;

 • icon

  батькам, які хотіли б мати більше контакту і терпіння зі своїми дітьми;

 • icon

  тим хто, відчуває апатію, стрес, тривогу або травму;

 • icon

  хто страждає від болю, запалення або скутості в тілі;

 • icon

  жертвам насильства або нещасного випадку;

 • icon

  учасникам бойових дій та жертвам ПТСР;

icon

Що дасть TRE, якщо регулярно практикувати

TRE - це прекрасний спосіб зняти напругу з тіла та допомогти йому самозцілитися, а також вивчити важливі навички управління своєю емоційною реакцією на стресові ситуації. Одразу після практики TRE® люди часто використовують слова "заземлений", "розслаблений" і "спокійніший", щоб описати свої відчуття. Якщо практикувати кілька місяців:

 • Фізичний рівень: підвищення рухливості та гнучкості тіла, більше енергії та полегшення багатьох запальних захворювань, таких як артрит, фіброміалгія, псоріаз та синдром подразненого кишківника.

 • Рівень болю: полегшення мігрені, болю у спині, колінах, стегнах, шиї та плечах.

 • Емоційний рівень: зниження заряду гніву, страху, сумніву, занепокоєння, контролю, гніву та тривоги, що може сприяти покращенню сну.

 • У професійній сфері: більша впевненість в собі, соціальність, виразність, відкритість, зосередженість, здатність до співпраці та довіри.

 • У сфері стосунків: почуття більшої любові, присутності, меншої реактивності, більшої щедрості, комунікабельності, інтимності, турботи, безпеки, здатності до самовираження та досягнення оргазму.

 • Духовний рівень: розвиток почуття зв'язку із собою, іншими та природою, глибше тілесне усвідомлення, більше природності в практиках медитації.

icon

Питання про TRE®

 • Чи можливо почуватися гірше під час або після практики?

  Іноді, коли ми трясемося, відчуття в нашому тілі можуть бути більш інтенсивними. Це може лякати. Іноді нам потрібно відпочити і зосередитися на тому, щоб заспокоїтися. Якщо ви відчуваєте себе гірше більш ніж через 48 годин, а інтенсивність трясіння перевищує 6 балів з 10, ви майже напевно зробили занадто багато. Справа не в тому, що тряска - це погано, а в тому, що, можливо, відбулося занадто багато змін занадто швидко. 
  • Серед побічних ефектів - легка нудота і головний біль, якщо перестаратися, але TRE настільки ж безпечна, як і інші практики зняття стресу, що базуються на фізичних вправах, наприклад, йога.
  • Часто відповідь полягає в тому, щоб потруситися ще раз, але вдвічі скоротити час, протягом якого ви тремтітимете. Більшість людей, які відчувають себе гірше на початку тренування, ймовірно, занурилися занадто глибоко і занадто швидко. Повільно - це найкращий спосіб працювати з травмою, працювати невеликими контрольованими частинами.
  • Використовуйте таймер, який допоможе вам контролювати час. Навіть 5 хвилин можуть бути довгим часом, коли ви вчитеся або перебуваєте в дуже складній ситуації. Для деяких людей навіть 1 хвилини може бути достатньо.
  • Якщо вам здається, що все відбувається надто швидко, або ви відчуваєте, що ви мрієте, пливете і не маєте під собою ґрунту, припиніть тремтіти. Пригальмуйте, розставивши ноги, і перекотіться на бік.
  • Якщо відновити зв'язок з безпекою і легкістю занадто складно самостійно, поспілкуйтеся з іншими людьми, які перебувають у безпеці, і зверніться до свого провайдера TRE, щоб дізнатися про деякі інструменти, які допоможуть вам знизити рівень тремтіння і знову заземлитися. 
 • Як часто я повинен займатися TRE® самостійно?

  Починайте повільно. Дізнайтеся, як ваше тіло реагує на тремтіння. Тремтіння 3 рази на тиждень - це сильна практика, можливо, не більше 10-15 хвилин тремтіння після вправ, якщо ви новачок у TRE.
  • Ви можете поступово збільшувати кількість тренувань, коли відчуєте себе більш впевнено - довші періоди трясіння і частіше. Деякі люди трясуться щодня протягом багатьох тижнів, деякі вважають, що їм достатньо одного разу на тиждень або після стресової події.
  • TRE - це саморегулюючий інструмент. Експериментуйте, щоб знайти дозу і темп, які працюють для вас.
  • Більшість людей можуть засвоїти структуру і навички за одну або дві сесії чи групи. Для того, щоб розвинути сильну практику, ми вважаємо, що корисно пройти курс з 6 або більше сесій або груп. Додаткова підтримка на фасилітованих заняттях або в групах допомагає дійсно розвинути навички та впевненість у взаємодії з тремором.
 • Які правила скасування сесії?

  Ми цінуємо свій час і час інших людей. У нас є правила скасування, яких ми просимо дотримуватися, щоб не знецінювати наш час і працю. За 24 години і більше до сесії перенесення та скасування безкоштовне.
  • Менш ніж за 10 хв. до сесії або, якщо людина зовсім не прийшла на сесію без попередження. Оплачується 100% від загальної вартості прийому.
  • Від 11 хв. до 2 год. до сесії. Оплачується 50% від загальної вартості сесії.
  • Від 2 год. 1 хв. до 24 год. до сесії. Оплачується 10% від загальної вартості сесії.
  • Скасувати або перенести сесію можна самостійно через посилання, яке приходить в смс та на ел. пошту після запису. Або написати своєму терапевту.
 • Исторія та розвиток методу TRE®

  TRE® з'явився в результаті роботи доктора Девіда Берселі з великими травмованими громадами, коли він жив в Африці та на Близькому Сході. Його спостереження і дослідження привели його до розуміння того, що ця природна реакція тремтіння є власною вбудованою системою організму для заспокоєння мозку і зняття м'язового напруження як способу зцілення від хронічного стресу, напруги і травми.
  • "Я завжди уявляв TRE як інструмент самодопомоги для людей, у яких може не бути доступу до психотерапії або інших форм допомоги; їм просто потрібен метод самодопомоги, щоб самостійно регулювати свою напругу і щоденний стрес." Д. Берселі.
  • У нашому Інституті Біодинаміки ми розширюємо метод TRE, роблячи більше акценту на розвитку тілесного усвідомлення. В індивідуальних сесіях роботи, ми часто інтегруємо з біодинамічною краніосакральною терапією та соматичною травматерапією, коли потрібно допомогти впоратися з більш глибоким емоційним звільненням.
 • Додаткові матеріали для вивчення і практики TRE®

  Ми організували доступ для наших клієнтів, пацієнтів та студентів до матеріалів, які вам допоможуть вивчати та опановувати цей метод. Матеріали за посилання. Щоб відкрити доступ, вам достатньо зареєструватися або увійти в обліковий запис, якщо він вже є.
photo

Cтати сертифікованим TRE® провайдером - якщо ви бажаєте навчитися проводити процес TRE® для інших, тоді запрошуємо вас на річну сертифіковану програму. Після навчання ви будете безпечно та ефективно проводити TRE® для людей, які мають напругу або травматичний досвід.

Про навчання TRE®
icon

Відгуки клієнтів

Якщо є питання, то напишіть або подзвоніть нам: +380 96 544 75 58